„Ted Lasso,„ WandaVision ”printre nominalizările TV pentru premiile Guild of America din 2020
- Categorie: Știri Flash
Oameni buni, ne adâncim în sezonul de premiere pe zi ce trece, iar astăzi aduce lista completă a nominalizărilor la TV la cea de-a 73-a ediție a Premiilor DGA ale Guildului Directorilor din America. La fel ca majoritatea conversațiilor pe care le purtați din august, nominalizările sunt afișate în titlu Ted lasso , care a eliminat două nominalizări la categoria comedie pentru Zach Braff și MD Delaney . Comedia Apple TV + a fost potrivită doar de Înfrânează-ți entuziasmul , care a primit și două nominalizări la comedie.
Este, de asemenea, un an sănătos pentru televiziunea de gen, precum Mandalorianul a reușit o nominalizare la categoria Dramă, la fel cum a făcut-o WandaVision pentru seria limitată. Nu este o surpriză, exact; anul trecut s-au dus cele două mari premii Paznici și Barry .
Iată lista completă a nominalizărilor:
Seriale dramatice
JASON BATEMAN: Ozark, Wartime (Netflix)
Echipa de conducere a domnului Bateman:
Director de producție: Matthew Spiegel
Primul asistent de regie: Peter Thorell
Al doilea asistent de regie: Townson Wells Al doilea asistent de regie: Sarah Gorczyk
JON FAVREAU: Mandalorianul, Capitolul 9: Mareșalul (Disney Plus)
Echipa de conducere a domnului Favreau:
Director de producție: Colin Wilson
Primul asistent de regie: Kim Richards
Al doilea asistent de regie: Heather Wagner-Wang Al doilea al doilea asistent de regie: Heather Kehayas Adjunct al doilea regizor suplimentar: David Buchwald
VINCE GILLIGAN: Better Call Saul, Bagman (AMC)
Echipa de conducere a domnului Gilligan:
ce vine după războiul civil al Căpitanului America
Director de producție: James Paul Hapsas Primul asistent de regie: Efrain Cortes
Al doilea asistent de regie: Louis Lanni
Al doilea al doilea asistent de regie: KiKi Levine
LESLI LINKA GLATTER: Patria, prizonierii de război (Showtime)
Echipa directorială a doamnei Glatter:
Director de producție de unitate: Michael Klick, Philippa Naughten Primul asistent de regie: Sunday Stevens
Al doilea asistent de regie: Wendy Bledsoe
JULIE ANNE ROBINSON: Bridgerton, Diamantul primei ape (Netflix)
Echipa directoare a doamnei Robinson:
Primul asistent de regie: Ian Foster Woolf
Serial de comedie
ZACH BRAFF: Ted Lasso, Biscuits (Apple TV Plus)
MJ DELANEY: Ted Lasso, Speranța care te ucide (Apple TV Plus)
SUSANNA FOGEL: Însoțitoarea de zbor, în caz de urgență (HBO Max)
Echipa directorială a doamnei Fogel:
Director de producție: Bonnie Muñoz
Primul asistent de regie: Derek Peterson
Al doilea asistent de regie: Jacquie Dore
Al doilea al doilea asistent de regie: Zach Citarella Manager de locație: Chris Banks
ERIN O'MALLEY: Curb Your Enthusiasm, The Surprise Party (HBO)
Echipa directoare a doamnei O'Malley:
Director producție unitate: Mary Church
Primul asistent de regie: Adam Feil
Al doilea asistent de regie: Candice Lee Al doilea asistent de regie: D.J. Carter
JEFF SCHAFFER: Curb Your Enthusiasm, The Spite Store (HBO)
Echipa directorului domnului Schaffer:
Director producție unitate: Mary Church
Primul asistent de regie: Adam Feil
Al doilea asistent de regie: Candice Lee
Al doilea al doilea asistent de regie: D.J. Carter, Brent Stanton
Filme pentru televiziune și seriale limitate
SUSANNE BIER: The Undoing (HBO)
Echipa directorială a doamnei Bier:
Director de producție de unitate: Deb Dyer
Primul asistent de regie: Richard Styles
Al doilea asistent de regie: Josh Muzaffer
Manager de locație: Lauri Pitkus
Al doilea al doilea asistent de regie: Steven Lafferty, Alex Scricco Al doilea asistent de regie suplimentar: Alex Scricco, Zachary Citarella
SCOTT FRANK: The Queen’s Gambit (Netflix)
Echipa directorială a domnului Frank:
fiare fantastice crimele personajelor grindelwald
Primul asistent de regie: Aldric La’auli Porter
THOMAS KAIL: Hamilton (Disney Plus)
Echipa de conducere a domnului Kail:
Director de producție de unitate: David Backus Primul asistent regizor: Robin Abrams Al doilea asistent regizor: Thomas Gaito
MATT SHAKMAN: WandaVision (Disney Plus)
Domnul. Echipa regizorală a lui Shakman:
Director de producție de unitate: Mary Kane
Primul asistent de regie: Janell Sammelman
Al doilea asistent de regie: Meaghan F. McLaughlin, Stephanie Tull Coscina
phineas și ferb shaun al morților
Al doilea al doilea asistent de regie: Katye Kalivoda, Nadeem Ashayer (Unitatea din Los Angeles) Al doilea asistent de regie suplimentar: Kate Pulley, George Williams (Unitatea din Los Angeles)
LYNN SHELTON: Little Fires Everywhere, Find a Way (Hulu)
Echipa directorială a doamnei Shelton:
Director producție unitate: Brad Yacobian Prim asistent regizor: Luke Maxcy
Al doilea asistent de regie: Kirisa Gavrin
Al doilea al doilea asistent de regie: Christina Lee, Gabriella Poli Vidal
Varietate / Știri / Discuție / Sport - Programare regulată
PAUL G. CASEY: Real Time With Bill Maher, Episodul 1835 (HBO)
Echipa directorială a domnului Casey:
Director asociat: Stacy Talbot
Administratori de scenă: Brian Anderson, Patrick Whitney
JIM HOSKINSON: The Late Show with Stephen Colbert, # 1025 Live Show After Capitol Insurrection (CBS)
Echipa directorului domnului Hoskinson:
Regizori asociați: Yvonne De Mare, Karen Yaeger Administratori de scenă: Mark McKenna, Jeff Leib
DON ROY KING: Saturday Night Live, Dave Chappelle; Foo Fighters (NBC)
Echipa directorială a domnului King:
Regizori asociați: Michael Mancini, Michael Poole, Laura Ouziel-Mack Administratori de scenă: Gena Rositano, Chris Kelly, Eddie Valk
DAVID PAUL MEYER: Emisiunea zilnică cu Trevor Noah, președintele Obama: Inspirarea viitorilor lideri și „O țară promisă” (Comedy Central)
Echipa directorială a domnului Meyer:
Director asociat: Susan Faith Locke-Shapiro
CHRISTOPHER WERNER: Săptămâna trecută în această seară cu John Oliver, Trump și rezultatele alegerilor (HBO)
Echipa directorului domnului Werner:
Director asociat: John Scott Wilson Director de scenă: Dino Castelli Director de locație: Demian Resnick
Variey / Discuție / Știri / Sport - Speciale
STACEY ANGELES: The Daily Show with Trevor Noah Presents Remembering RBG: A Nation Ugly Cried with Desi Lydic (Comedy Central)
MARIELLE HELLER: Ce înseamnă pentru mine Constituția (Amazon)
Echipa directoare a doamnei Heller:
Director asociat: Tomas ‘Dutch’ Deckaj Director de scenă: Nicole Payson
JIM HOSKINSON: The Late Show with Stephen Colbert, Stephen Colbert’s Election Night 2020: Democracy’s Last Stand: Building Back America Great Again Better 2020 (Showtime)
Echipa directorului domnului Hoskinson:
ce ordine să vizionezi filme Batman
Regizori asociați: Yvonne De Mare, Karen Yaeger Administratori de scenă: Mark McKenna, Jeff Leib
SPIKE LEE, Utopia americană (HBO)
Echipa directorială a domnului Lee:
Director de producție: Nina Shiffman
Primul asistent de regie: Jermaine Sumra
Al doilea asistent de regie: Lizz Zanin
Al doilea director adjunct suplimentar: Steven Bruno Manager de locație: John Maher
THOMAS SCHLAMME: Aripa vestică specială pentru a beneficia atunci când votăm cu toții (HBO Max)
Echipa de conducere a domnului Schlamme:
Director de producție: Debra James
Primul asistent de regie: Shawn Pipkin-West
Al doilea asistent de regie: Courtney Franklin
Al doilea al doilea asistent de regie: Ni’cole Pettis, Cathy Bond
Realitate
DAVID CHARLES: Eco Challenge, 3,2,1 ... Du-te! (Video Amazon Prime)
Echipa directorială a domnului Charles:
Director asociat: Daniel Curran
Administratori de scenă: Ian Blankenship, Kevin Fletcher, Andy Nelson, Mickel Picco
JON FAVREAU: The Chef Show, Tartine (Netflix)
Echipa de conducere a domnului Favreau:
Director asociat: Annie Johnson
KEN FUCHS: Shark Tank, 1211 (ABC)
Echipa de conducere a domnului Fuchs:
Director asociat: Amy Barker
Director de scenă: Eric Rhoden
Administratori de scenă: Doug Neal, Michael Strauss
JOSEPH GUIDRY: Full Bloom, Petal to the Metal (HBO Max)
Echipa de conducere a domnului Guidry:
Director asociat: Sean Galvin
Director de scenă principal: Jimmy Chriss
Administratori de scenă: Rachel Shimko, Kristianna Laroda, Richard Melendez
RICH KIM: Lego Masters, Mega City Block (Fox)
Echipa directorială a domnului Kim:
Director asociat: Ryan Bunnell
Administratori de scenă: Will Baker, Kevin Fletcher
Documentare
MICHAEL DWECK & GREGORY KERSHAW: Vânătorii de trufe (Sony Pictures Classics)
PIPPA EHRLICH & JAMES REED: My Octopus Teacher (Netflix)
DAVID FRANCE: Bine ați venit în Cecenia (HBO Max)
AMANDA MCBAINE & JESSE MOSS: Boys State (A24 / Apple TV Plus)
BENJAMIN REE: Pictorul și hoțul (Elevation Pictures)
Program pentru copii
KABIR AKHTAR: High School Musical: The Musical - The Series, Opening Night (Disney Plus)
Echipa de conducere a domnului Akhtar:
lista filmelor de groază ale companiei Walt Disney
Directorii de producție de unitate: Jeff T. Miller, Greg A. Hampson Primul asistent director: Brent Geisler
Al doilea asistent de regie: Cody Harbaugh
LARISSA BILLS: Pe Pointe, Showtime! (Disney Plus)
DEAN ISRAELITE: Astronauții, Countdown (Nickelodeon)
RICHIE KEEN: The Healing Powers of Dude, Second Step: Homeroom (Netflix)
Echipa de conducere a domnului Keen:
Director de producție: Chris Phillips Primul asistent de regie: Natalie Van Doren
AMY SCHATZ: We Are the Dream: The Kids of the Oakland MLK Oratorical Fest (HBO)
Reclame
STEVE AYSON (MJZ): The Great Chase, Nike (Wieden + Kennedy Shanghai)
Primul asistent de regie: John Lowe
NISHA GANATRA (Chelsea Pictures): #wombstories, Bodyform / Libresse (AMVBBDO)
NICLAS LARSSON (MJZ): vezi Nevăzut, VW Touareg (Adam și eDDB)
Părinții, Volvo XC60 (Forsman și Bodenfors)
MELINA MATSOUKAS (Prettybird): You Love Me, Beats de Dr. Dre (Traducere)
Primul asistent de regie: Paul Norman Al doilea asistent de regie: Don Johnson
TAIKA WAITITI (Hungry Man): The Letter, Coca-Cola - (Wieden & Kennedy London)